Adam Leech (US)

Candice Breitz (ZA)

eddie d (NL)

Mieke Gerritzen (NL)

Gary Hill (CA)

Annja Krautgasser (AT)

Adam Leech (US)

Marijn Moerbeek (NL)

Benny Nemerofsky Ramsay (CA)

Benny Nemerofsky Ramsay (CA)

Imogen Stidworthy (UK)

Zhou Tao (CN)

YOUNG-HAE CHANG HEAVY INDUSTRIES (KR/US)

YOUNG-HAE CHANG HEAVY INDUSTRIES (KR/US)

Katarina Zdjelar (RS)

Katarina Zdjelar (RS)

Persijn Broersen & Margit Lukács (NL)

Thomas Bürke (DE)

Chris Cornish (UK)

Stephen Honegger (AU)

Jacco Olivier (NL)

Hans Op de Beeck (BE)

Joris Pedieus (BE)

Hiraki Sawa (JP)

Marina Abramovic (RS)

Yves Ackermann (CH)

Francis Alijs (BE)

Tammuz Binshtock (IL)

Matthijs Blonk (NL)

Peter Bogers (NL)

Michal Butink (NL)

Michal Butink (NL)

Compagnie Collateral (CH)

Stéphanie Decourteille (CA)

Rineke Dijkstra (NL)

Cao Fei (CN)

Euripides Laskaridis (GR)

Amirali Navaee (IR)

Benny Nemerofsky Ramsay (CA)

Benny Nemerofsky Ramsay (CA)

Astrid van Nimwegen (NL)

Nicholas O’Brien (US)

Jacco Olivier (NL)

Hans Op de Beeck (BE)

Ben Pointeker (AT)

Nicolas Provost (BE)

Hiraki Sawa (JP)

Anika Schwarzlose (BE)

Monica Studer & Christoph van den Berg (CH)

Dominique Teufen (CH)

Mungo Thomson (US)

Thomson & Craighead (GB)

Penelope Umbrico (US)

Greta Alfaro (ES)

Pauline Bastard (FR)

Karin Borghouts (BE)

Kim Boske (NL)

David Claerbout (BE)

Anouk De Clercq (BE)

YOUNG-HAE CHANG HEAVY INDUSTRIES (KR/US)

YOUNG-HAE CHANG HEAVY INDUSTRIES (KR/US)

Dan Walwin (GB)

Barbara Visser (NL)

Kris Verdonck (BE)

Kris Verdonck (BE)

Markus Vater (DE)

Hiroaki Umeda (UY)

Thomson & Craighead (UK)

Mungo Thomson (US)

Zhou Tao (CN)

Monica Studer & Christoph van den Berg (CH)

Thomas Steiner (AT)

Semiconductor
 (GB)

Anika Schwarzlose (DE)

Oscar Santillan (EC)

Fernando Sánchez Castillo (ES)

Hiraki Sawa (JP)

Christine Rebet (FR)

Anna Raimondo (IT)

Nika Radic (HR)

Nicolas Provost (BE)

Elodie Pong (CH)

David O’Reilly (IE)

Hans Op de Beeck (BE)

Jacco Olivier (NL)

Jacco Olivier (NL)

Saskia Olde Wolbers (NL)

Saskia Olde Wolbers (NL)

Jeroen Offerman (NL)

Jan van Nuenen (NL)

Lucia Nimcova (SK)

Benny Nemerofsky Ramsay (CA)

Benny Nemerofsky Ramsay (CA)

Michael Najjar (DE)

Michael Najjar (DE)

Geert Mul (NL)

Christian Marclay (US)

Charlotte Lybeer (BE)

Adam Leech (US)

Louise Lawler (US)

Clare Langan (IE)

Juul Kraijer (NL)

Christine Koenigs (NL)

Dieter Kiessling (DE)

Stephan Keppel (NL)

Keller / Wittwer (DE/CH)

Dagmar Keller & Martin Wittwer (DE / CH)

Carlos Irijalba (ES)

Harald Hund & Paul Horn (AT)

Paul Horn & Lotte Lyon (AT)

Salise Hughes (US)

Gary Hill (CA)

Noémi Goudal (FR)

Marnix Goossens (NL)

Pieter Geenen (BE)

Pieter Geenen (BE)

Vera Frenkel (SK-CA)

Atomic Elroy (US)

Jasper Elings (NL)

Martin Effert (DE)

Driessens & Verstappen (NL)

Erwin Driessens & Maria Verstappen (NL)

Driessens & Verstappen (NL)

Marjolijn Dijkman (NL)

Marjolijn Dijkman (NL)

Brody Condon (US)

Wim Catrysse (BE)

Persijn Broersen & Margit Lukács (NL)

Persijn Broersen & Margit Lukács (NL)

Candice Breitz (ZA)

Kim Boske (NL)

Natalie Bookchin (US)

Natalie Bookchin (US)

Christopher Baker (US)

Christopher Baker (US)

Marc Alberto (NL)